Home / İGA Online Oyun Oyna / GTA 6 Sızıntısının Şüphelisi Tutuklandı

GTA 6 Sızıntısının Şüphelisi Tutuklandı

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Grand Theft Auto 6 sızıntısının şüphelisi 17 yaşındaki hacker tutuklandı!

İngiliz polisi, oyun tarihinin en büyük sızıntılarından birini gerçekleştirdiğinden şüphe edilen 17 yaşındaki genç bilgisayar korsanını bulmayı başardı.
17 yaşındaki genç korsan, 22 Eylül 2022 Perşembe günü Oxfordshire’de İngiliz polisi tarafından yakalanıp gözaltına alındı. 17 yaşındaki genç adamın, Grand Theft Auto 6 oyununun geliştirilmesinden sorumlu şirket olan Rockstar Games’e ve Uber’e sızdığından şüphe ediliyor.17 yaşındaki genç bilgisayar korsanının hala gözaltında olduğu ve davanın siber suçlarda uzmanlaşmış olan Büyük Britanya Ulusal Suç Dairesi tarafından yürütüldüğü bildirildi. Ayrıca genç adamın, bu 2022 yılının başında Microsoft, Samsung ve Nvidia’ya yönelik saldırılarla ünlenen Lapsus$ grubu ile bağlantıları olabileceği tahmin ediliyor.

Rockstar Games Şirketinin İtiraf İçin Attığı Tweet Rekor Kırmıştı

Geçtiğimiz haftalarda, Grand Theft Auto 6 oyununun erken geliştirme sürümünden oynanış görüntüleri internete düşmüştü. Sızıntıların yayınlandığı forumun sahibi ise söz konusu sızıntıların, İngiltere’de faaliyet gösteren bilgisayar korsancılığı grubu Lapsus$’un içerisinde yer alan bir genç tarafından yapıldığını iddia etmişti.

Grand Theft Auto 6 oyununun geliştiricisi olan Rockstar Games şirketi ise yaşanan sızıntının gerçekliğini hızla kabul etmiş ve şirketin bu itirafı, şimdiye kadarki en çok beğenilen video oyunu tweet’i olarak ifade edilmişti.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

  1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

  2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

  3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

  4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…