Home / İGA Online Oyun Oyna / Marvel Oyunları Yüzünden Square Enix Zorda

Marvel Oyunları Yüzünden Square Enix Zorda

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Marvel oyunlarından ötürü Square Enix zor zamanlardan geçiyor! Detaylar haberin devamında…

Japon oyun sektörünün önemli isimlerinden olan Square Enix, yeni dönemde projelere daha fazla kaynak ayırabilmek adına stratejik ortaklık dahil farklı çözümler arıyor.
Bir dönem geliştirdiği oyunlarla adından söz ettiren Square Enix, bu sıralarda zor zamanlardan geçiyor. Oyunların istenilen ilgiye ve gelirlere ulaşamaması firmaya büyük kayıplar yaşattı. Şirket şu anda, bu kötü gidişata çare arıyor.

Square Enix Bocalıyor

Yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede firmanın yöneticileri mali tablolar ile ilgili soruları cevapladı. Bu sene Avengers ve Guardians of Galaxy oyunları nedeniyle Japon firma 200 milyon dolara yakın gelir kaybetti. Firma zararı karşılayabilmek için Crystal Dynamics ve Eidos Montreal gibi tüm Batılı stüdyolarını toplamda 300 milyon dolara satmak durumunda kaldı.

Sene genelinde oyun geliştirmelerine 790 milyon dolarlık bütçe ayıran firma haliyle bütçe dengesine azami dikkat etmek zorunda. Bu bakımdan önümüzdeki dönemde bir stratejik ortaklık ya da oyunların yükünü devretmek için stüdyolardan hisse satın alma şeklinde iki opsiyonu masaya yatırdı.

Square Enix, senenin ilk çeyreğinde yüzde 37 gelir kaybına uğramasına rağmen kârlılığını korumaya çalışıyor. Önümüzdeki yeni Final Fantasy oyunları, sanal gerçeklik, NFT ve blok zinciri oyunları gibi birçok önemli projeye yatırım yapılacak.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

  1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

  2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

  3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

  4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…