GTA serisinin en iyi oyunlarından biri olarak kabul edilen GTA 4, Rockstar Games’ten remaster veya remake almaktan çok uzakta. Bugüne kadar birçok söylenti yayıldı fakat hiçbiri doğrulanmadı. Rockstar’ın halihazırda Grand Theft Auto 6’ya yöneldiğini de biliyoruz. Bir Grand Theft Auto 4 hayranı ise oyunun Unreal Engine 5’te nasıl görüneceğini ortaya koydu.

Grand Theft Auto 4 ve Niko Bellic’e Unreal Engine 5 makyajı

Max Payne, Grand Theft Auto San Andreas ve GTA 3 gibi eski oyunları Unreal Engine 5’te yeniden tasarlayan TeaserPlay isimli YouTube kanalı, şimdi de GTA 4’ü ele aldı. Hem oyunun haritası hem de ana karakter Niko Bellic yeniden dizayn edildi.

Video, Grand Theft Auto 4’ün baş kahramanı Niko Bellic’in Liberty City’deki çeşitli bölgelerde dolaşmasını ele alıyor. Ayrıca Unreal Engine 5 ile tasarlanmış konsept çalışması, ara sahnelerin ve oynanışın nasıl olacağını da gözler önüne serdi.

Grand Theft Auto Trilogy’yi orijinalinden daha iyi hale getirecek modlar

Rockstar Games tarafından geçtiğimiz ay piyasaya sürülen ve büyük hayal kırıklığı yaratan GTA Trilogy, bu modlarla yeni nesile yaklaşacak.

2008 yılında çıkış yapan Grand Theft Auto 4, PS3 ve Xbox 360 konsollarında başyapıt haline gelmişti. Ayrıca oyun için The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony adlı iki DLC paketi yayınlanmıştı.

Günümüzde pek çok oyuncu hala GTA 4’ün remaster veya remake sürümünü görmek istiyor. Aslında Rockstar Games, bir süre önceye kadar GTA 4 ve Red Dead Redemption remake’si üzerinde çalışıyordu lakin Grand Theft Auto Trilogy’nin başarısızlığı ve GTA 6’dan sonra iptal etmeye karar verdi.

Yine de Unreal Engine 5 ile tasarlanan Grand Theft Auto 4 konsepti oldukça başarılı duruyor. Orijinal oyunun soğuk renklerinden uzak olsa da Liberty City’nin yenilenmiş hali ilgi çekiyor. Rockstar Games’in ilerleyen yıllarda GTA 4 Remake geliştirip geliştirmeyeceği ise belirsiz.