Valve, bazı bölgelerdeki kullanıcılara ulaşarak Marvel’s Spider-Man Remastered oyunu için ön siparişlerini iptal etmelerini ve tekrar sipariş vermelerini istiyor. Valve, oyunun ön siparişlerinde belirlenen fiyattan yanlışlıkla çok yüksek bir bedelle satışa sunulmasının ardından böyle bir karar aldı.

Valve Fiyat Hatasından Döndü

Yapılan açıklama ile İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İsviçre, İsrail, Norveç ve Polonya’daki kullanıcılar oyun için yapmış oldukları ön siparişlerini iptal edip oyunu tekrar satın almak zorunda kalacaklar. Spider Man oyunu için daha önce ön siparişlerin alınmaya başlandığı ülkelerde fiyat sorununun artık çözüldüğü ifade ediliyor.

Bu sayede oyunu daha önce yüksek fiyat üzerinden sipariş eden kullanıcılar, ikonik oyuna çok daha uygun bir fiyat ile sahip olabilecekler. Bu fiyat farkının küçük bedeller olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oyunu yeniden sipariş eden kişiler karşılarında yaklaşık 12 dolar (bugünkü kur ile 215 TL) daha düşük bir fiyat ile karşılaştılar ve bu da oyun alımında azımsanacak bir miktar değil.

Bahsi geçen ülkeler dışındaki diğer ülkelerde ise bu fiyat karmaşasının yaşanmadığı belirtiliyor. Bu nedenle belirtilen bölgeler dışında kalanların oyunu tekrar satın almalarına gerek yok. Yaşanan fiyat sorununun sebebi hakkında Valve’den ise herhangi bir açıklama yapılmış değil fakat sorunun çözülmüş olması bu bölgede yaşayan oyun severleri memnun etmişe benziyor.

Spider-Man Remastered isimli oyun bilgisayar ile tam uyumlu olacak şekilde geliyor. 12 Ağustos 2022 Cuma günü çıkacak olan oyun için pek çok kişi sıraya girmiş durumda. Bizler de mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ın yeni oyununu merakla bekliyoruz. Spider-Man Remastered şu anda ülkemizde 499 TL’lik fiyat etiketine sahip. Oyunun yurt dışındaki fiyatı ise 59 dolar olarak belirlendi.