Home / İGA Online Oyun Oyna / Oyun Görsellerine Kısıtlama Getirildi

Oyun Görsellerine Kısıtlama Getirildi

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Steam Tarafından Oyun Görsellerine Birtakım Kısıtlamalar Getirildi! Detaylar Yazının Devamında…

Steam; oyun yayıncılarının, oyunlarının önemli görsellerine neleri ekleyebileceğine dair, kullanıcıların deneyimini iyileştirmesi gereken yeni kısıtlamalar getirdi.

Origin ve Epic Games son yıllarda biraz rekabet sağlarken, Steam uzun zaman önce bilgisayar oyunları için son derece popüler bir platform olarak yerini aldı. Valve, platformun tahtını sağlama almak için pek çok yeni özellik duyurdu. Bu özelliklerden sonuncusu ise bazı kısıtlamalar getiriyor.

Steam, müşterilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla vitrininin çalışma biçiminde düzenli olarak değişiklikler yapmaya başladı. Örneğin; en çok satan oyunlar listesinin kurcalanmasına engel olmak için daha önce bireysel geliştiricilerin ve yayıncıların oyunlarını satışa sunma şeklini değiştirdi. Bu yeni değişiklik, oyunların afişlerine ve diğer görsellerine ne tür içerikler eklenebileceği hakkında bazı kısıtlamalar getirdi.

Steam’ın Yeni Görsel Politikası

Steamıin güncellemesi, bazı oyuncuların ilk elden deneyimlemiş olabileceği bir sorunu ele aldı. Platformda satılan oyunların, oyunlarını tanıtmak için oyunun mağaza sayfasında bir afiş ve çeşitli görseller kullanmasına müsaade ediliyor. Bununla birlikte Valve, inceleme alıntıları, eleştirmen puanları, indirimler ve ödül adaylıkları ya da kazançları gibi oyun afişlerinde ve diğer önemli görüntülerde kullanılan belirli ögelere yasak getirdi.

Valve‘ye göre bu çeşitli ögeleri içeren her afiş resminin mutlaka doğru veya güncel olmaması. Bununla birlikte, estetik görünümle ilgili endişeler de söz konusu. Görüntülerinde bu ögeleri fazla kullanan oyunlar, logoyu çok küçük yapma eğiliminde ve bu da belirli kullanıcıların görmesini güçleştiriyor.

Steam, ayrıca oyun şirketlerinin görsellerini güncellemelerine ve oyun genişletmeleri gibi büyük güncellemeleri tanıtmak için metin kullanmalarına izin verilirken, metnin oyunun mevcut olduğu tüm diller için yerelleştirilmesi gerektiğini de belirtti.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

  1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

  2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

  3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

  4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…