Home / İGA Online Oyun Oyna / İGA Online Oyun Oyna En İyi 10 Oyun

İGA Online Oyun Oyna En İyi 10 Oyun

En çok oynanan online oyunlar hangileri? Oyun severlerin favorisi olan 10 oyunu İGA Online Oyun Oyna En İyi 10 Oyun yazımızda sizler için derledik.

Listedeki free to play (ücretsiz olarak oynanabilen) online oyunlar, PC‘de oynanan oyunlardan oluşsa da önemli bir kısmının Android ve iOS versiyonu da mevcut. İşte, online oyun severlerin gözdesi olan en iyi ve en popüler 10 oyunun listesi:

İGA Online Oyun Oyna En İyi 10 Oyun – 2022

 • Minecraft
 • PUBG
 • Fortnite
 • World of Tanks
 • World of Warcraft
 • Cross Fire
 • HAWKEN
 • Path of Exile
 • Unreal Tournament
 • SMITE

En çok oynanan online oyunlar listesi top 10’da yukarıdaki oyunlara yer verdik. Bu oyunların büyük bir kısmını ücretsiz online oyunlar meydana getirmekte. Bazı online oyunlar PC’de oynanabildiği gibi iOS ve Android’de de oynanabiliyor.

İsterseniz yukarıdaki oyunları detaylı bir şekilde incelemeye başlayalım.

1. Minecraft

Minecraft, ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz piksel tabanlı bir macera oyunu. Oyun, temel olarak bir şeyler inşa etmek üzerine kurulu. Bloklardan dilerseniz basit bir ev de yapabilirsiniz, devasa büyüklükte bir kale de yapabilirsiniz. Bütün bunları bir kenarda bırakıp kendi şehrinizi inşa edebilirsiniz.

Buradan da anlaşılacağı üzere oyunun bir sınırı yok. Hayal gücünüzü doğrudan oyuna yansıtabilirsiniz. Ayrıyeten indirebileceğiniz texture, mod vb. ile oyunu çok daha ilgi çekici hâle getirebilirsiniz.

2. PUBG

PUBG, battle royale türünde ücretsiz online oyunlar aramakta olanlar için bakılması gereken oyunlardan biri. Oyunun PC sürümü bir süre öncesine kadar ücretli olsa da artık ücretsiz oynanabiliyor. Düzenli olarak yayımlanan güncellemeler de oyuncu sayısını önemli ölçüde arttırıyor.

3. Fortnite

Fortnite de tıpkı PUBG gibi battle royale türündeki en çok oynanan online oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun iOS sürümü şimdilik mevcut olmasa da PC’de ve Android’de APK olarak indirilip oynanabiliyor.

4. World Of Tanks

Wargaming tarafından geliştirilmiş olan World Of Tanks, tank savaşlarını merkezine alan bir online oyun. Tarihi araç yelpazesi sürekli olarak genişleyen oyunun grafikleri ise göz alıcı. Grafikler gibi müziklerini de es geçmemek gerekiyor.

5. World of Warcraft

World of Warcraft, strateji tabanlı online oyunlar arasındaki yerini bir efsane olarak korumaya devam ediyor. Milyonlarca oyuncuya yeni bir dünya sunan bu oyunu sadece sunduğu manzarası için bile saatlerce oynayabilirsiniz.

6. Cross Fire

Cross Fire, oyunculara zombi modu, serbest çatışma modu, kahraman modu, bayrak kapmaca modu gibi çeşitli modlar sunuyor. Oyun temelde “Global Risk” ve “Black List” örgütlerine odaklanıyor. Oyun da bu ikili arasındaki mücadele üzerinden hareket ediyor.

7. HAWKEN

HAWKEN, savaş robotlarını yöneterek diğer oyunculara karşı rekabet ettiğimiz bir oyun. Unreal Engine 3 kullanılan oyun görsel tarafta olduğu kadar oynanış tarafında da zengin bir deneyim sunuyor.

8. Path of Exile

Path of Exile, kasvetli bir yapısı olan ücretsiz rol yapma oyunu. Oyunda intikam almanıza yardımcı olacak gücü elde etmek için savaşmanız gerekiyor.

9. Unreal Tournament

Unreal Tournament tamamen ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir FPS oyunu. Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen bu oyun gerek karakterler modellemelerinde gerek görsel efektler ile üzerinde ne kadar çalışıldığını gözler önüne seriyor.

10. SMITE

SMITE; Yunan, Mısır, İskandinav vb. mitolojilerde bulunan tanrıların özel güçlerini kullanarak diğer oyunculara karşı mücadele verebileceğiniz bir MOBA oyunu. Farklı bir kamera açısı kullanması da onu diğer oyunlardan ayırıyor.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

 1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

 2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

 3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

 4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…