Home / İGA Online Oyun Oyna / İGA Online Oyun Oyna Üçüncü Şahıs Nişancı

İGA Online Oyun Oyna Üçüncü Şahıs Nişancı

Üçüncü şahıs nişancı (bilinen İngilizce adıyla Third-Person Shooter veya TPS veya Üçüncü şahıs bakış açısı), oyun karakterlerini farklı bakış açılarından bize gösteren 3 boyutlu bilgisayar ve video oyunu türüdür. Birinci Şahıs Nişancı türündeki oyunlarda; oyun karakterinin gözünden görülür ancak bu üçüncü şahıs nişancı türündeki oyunlarda genellikle oyun karakterinin arkasından olur. Tomb Raider, üçüncü şahıs nişancı türündeki ilk dünyaca ünlü oyundur.

Birçok oyunun ünlü üçüncü şahıs nişancı türünde kendine özgü kuralları vardır. Resident Evil 4‘ten önce, The Resident Evil serisi, her ne kadar anonim olsa da üçüncü şahıs oynanış ve aksiyon tarzını tercih etmiştir, serinin aslında başlangıçta Üçüncü Şahıs türünde olacağı planlanmamıştı; çünkü oyun korku, şiddet, hayatta kalmak gibi özellikler taşıyordu, o açıdan daha çok seri korku oyunu olarak anılır. Üçüncü Şahıs türündeki en ünlü oyun ise GTA serinin GTA III’ten günümüze (Chinatown Wars hariç) kadar çıkardığı oyunlardır ve oyun gerçek zamanlı strateji oyunlarının özelliklerini kullanmaktadır. Oyundaki araçlar ve insanlar eş zamanlı olarak hareket etmektedir. Geleneksel üçüncül kişi oyunlardan örnek verilirse; Assassin’s Creed, Max Payne serisi, MDK, Gears of War, Dark Sector ve Uncharted: Drake’s Fortune ilk akla gelen isimlerdir.

Ünlü üçüncü şahıs nişancı türündeki oyunların avantajları ve dezavantajları vardır. Üçüncül kişi bakış açısı çevreyi daha iyi görmeyi sağlar; buna rağmen, hareketlerde kopukluklar meydana getirir, birincil kişide böyle bir sorun söz konusu değildir. Kötü bir kamera denetimi oyuncunun yanlış alanı görüntülemesine de yol açar.

Eğer siz de bu yazıda saydığımız oyunları İGA Online Oyun Oyna Üçüncü Şahıs Nişancı farkıyla oynamak istiyorsanız takipte kalın.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

  1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

  2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

  3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

  4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…