Home / İGA Online Oyun Oyna / İGA Online Oyun Oyna Aksiyon

İGA Online Oyun Oyna Aksiyon

İGA Online Oyun Oyna Aksiyon

Aksiyon oyunu, el göz koordinasyonu ve tepki süresi gibi fiziksel zorlukları ön plana çıkaran bir video oyunu çeşididir. Türün en bilinen alt türleri dövüş, nişan ve platform oyunlarıdır. Aynı zamanda çeşitli çevrelerde gerçek zamanlı strateji oyunları da aksiyon türüne dahil edilir.

Aksiyon oyununda oyuncu genellikle bir kahramanı veya kahramanı simgeleyen herhangi bir aracı/nesneyi kontrol eder. Kontrol edilen karakterin bir bölümü tamamlaması, çeşitli güç nesnelerini toplaması, engelleri aşması ve düşmanlardan gelen saldırıları atlatması gerekir. Her bölüm sonunda ya da bir bölüm grubu sonunda oyuncu çoğunlukla önceki düşmanlara göre daha büyük ve zorlayıcı bir düşmanı geçmek zorundadır. Bu zorlayıcı karakterlere “bölüm sonu canavarı”, nam-ı diğer “boss” denir. Düşman saldırıları ve engeller kontrol edilen karakterin sağlığını ve hayatını azaltır. Sağlık düzeyi tamamen tükendiğinde karakter bir canını kaybeder, canların tümü kaybedildiğindeyse oyun sona erer. Oyuncu tüm bölümleri tamamladığındaysa oyun kazanılır. Çoğu aksiyon oyunu bitirilemeyecek kadar çok bölüm veya zorluk içerir, bu yüzden oyuncular genellikle oyunu bitirmektense güç nesnelerini toplayarak ve düşmanları yenerek puanlarını yükseltmeyi amaçlar.

Aksiyon oyunlarının alt kategorileri arasında aksiyon-macera oyunu, hayatta kalma-korku oyunu, platform oyunu ve dövüş oyunu gibi kategoriler de yer almaktadır.

Siz de bahsettiğimiz kategorilere ait birbirinden heyecanlı ve sürükleyici oyunları oynamak istiyorsanız İGA Online Oyun Oyna Aksiyon sayfamızı ziyaret ediniz.

About iga

Check Also

Miles Morales Çıkış Tarihi Belli Oldu

İGA Online Oyun Oyna Oyun Haberleri – Merakla beklenen Spider-Man: Miles Morales oyununun PC için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

  1. Tır oyunları oynamayı seviyorum en sevdiklerim arasında sizde güncellemeler haberi için teşekkür ederim.

  2. İyiki bu siteye rastladımda tır oyunlarıyla keyifli vakitler geçirebiliyorum

  3. sureklı bu sıteden oyun oynuyom ve cok ıyı guvenılır bı yer

  4. Tır oyunlarında yeni güncellemeler ile farklı bir boyut kazandı. Çöl simülasyonu olması harika gerçekten ancak etapları geçtikçe zorlamaya başladı zevki…